Про нас

Наша історія

Розпочиналось усе із Станіславського радіокомітету (1939 р.) і 30 хвилин мовлення щодня (новини, огляд обласної газети, окремі статті із газет, матеріали на громадсько-політичні теми), далі — обласний комітет радіоінформації при виконкомі обласної ради депутатів трудящих (1944р.) вже мав більший колектив і більші можливості.

У 1963 році обласну редакцію радіомовлення перейменовано в Івано-Франківський обласний комітет з радіомовлення і телебачення Івано-Франківського обласного виконавчого комітету.

В 1971 році на базі комітету були створені редакції суспільно-політичних передач, „Прикарпатські новини” і кореспондентська сітка. Час мовлення збільшився до двох годин щодня.

У 2013 році телерадіокомпанія, крім проводового мовлення, отримала ФМ-частоту для цілодобового ефіру на території нашої області, а також прилеглих районів Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Того ж року з’явилась назва «КАРПАТИ».

25 грудня 2014 року ТБ «КАРПАТИ» вперше вийшло в телеефір у цифровій мережі Т2 – на 29 каналі по всій області. Сьогодні новини і програми компанії можуть дивитись також користувачі кабельних мереж «Discovery» та «Lanet» в Івано-Франківську, Коломиї, Калуші, Галичі, Бурштині та прилеглих населених пунктах.

Галина ДЕРЖИПІЛЬСЬКА, виконавчий директор філії НТКУ Івано-Франківської регіональної дирекції “Карпати”

***

Наша телерадіокомпанія до 2015 року залишалась єдиною в системі Держтелерадіо, де була відсутня телевізійна складова. Розуміючи, що в зв’язку з прийняттям закону про суспільне мовлення радіокомпанія, не маючи телевізійної складової, тобто ТБ, не виживе. Тому, в листопаді 2014 року керівництвом компанії було прийнято рішення всі кошти спецфонду використати на придбання мінімального комплекту телевізійного обладнання. Ліцензія на мовлення в мережі МХ-5 була. Купили мінімальний комплект телевізійного обладнання і 25 грудня збулася моя мрія, Івано-Франківська обласна державна телерадіокомпанія «КАРПАТИ» вийшла телевізійний ефір.
Нині ми активно працюємо над суспільним телерадіомовленням. Наступного року плануємо доукомплектувати телестудію та апаратну, що забезпечить виготовлення більш якісного телевізійного контенту.

Орест ІВАСІВ, заступник директора виконавчого технічних питань

***

Парадокси часу. Ми звалися телерадіокомпанією, але телебачення не мали. Лише у грудні 2014 року було створено ТБ “Карпати”.

Дякуючи професіоналам своєї справи Оресту Івасіву, Володимиру Приймаку, Володимиру Талалаєву, Тарасу Удалову, Едуарду Скрипнику, Михайлу Ментинському ми вийшли у телевізійний простір. Зрозуміло, що юридично, технічно і організаційно телебачення доволі складна структура. Та спільно з радійниками ми зробили цей важливий крок. Знакові події та гострі проблеми не залишилися за бортом нашої уваги: Революція Гідності, анексія Криму, війна на Донбасі, «глибини» української корупції, морально-духовний та політично-соціальний стан суспільства тощо.

Нині ми маємо авторські телепроекти “Арт і Факт”, “Карта Прикарпаття”, “Робимо так”, “Жити здорово”, “Від слова до слова”, “Вершки”, “Говорить Івано-Франківськ”, “Ростемо з Україною”. Учасники передач – політологи, культурологи, філософи, медики, освітяни, волонтери, майданівці, воїни АТО, релігієзнавці, духовні служителі, працівники культури і мистецтва, спортсмени і всі, кому не байдужа доля краю.

У нас ви можете ознайомитися з важливими просвітницькими, науково-пізнавальними, історичними програмами, побачити фільми і розвідки минулого, сучасного і майбутнього України. Я переконаний, що побудова ефіру для країни, яка веде війну і намагається здійснити реформи, в українському телепросторі просто-таки абсурдна: найважливішому й надалі надається найменше часу.

Ми ніколи не зупиняємося на досягнутому та започатковуємо все нові й нові проекти з дискусіями і діалогами, оцінками експертів. Варто сказати й про те, що потрібні програми для молоді, дітей, людей похилого віку. А ще духовно-моральні, соціально-етичні, психологічно-філософські гострі ток-шоу, в центрі уваги яких має бути людина.

Наступного року планую розпочати телевізійний духовно-моральний і публіцистичний проект, ток-шоу – “І… де…я” із циклу “Хто ми на цій землі”.
Шлях ТБ “Карпати” – це дорога проб і помилок, пошук свого шляху, стилю та нових знакових імен для Прикарпаття та України. Ми і надалі будемо долати вершину за вершиною.

Б. КУЧЕР, директор ТБ “Карпати”, заслужений журналіст України, ведучий авторської телерадіопрограми “Говорить Івано-Франківськ”

***

Нам 1 рік. Наше телебачення вийшло із радіо, і радіо є його доповненням, а якщо додати ще наші інтернет-ресурси: сайт, соціальні мережі, де можна переглянути сюжети чи наживо дивитися телеефір, то ми цілий медіахолдинг. Нам вдалося налагодити хорошу інформаційну службу. Серед плюсів і те, що до нас приходять молоді люди. Вони енергійні, прагматичні і зі свіжим поглядом. За рік в ефірі ми вже здобули свою глядацьку аудиторію, проте невпинно працюємо, аби її наростити та втримати шанувальників «ТБ КАРПАТИ» біля телеекрану. Розширили також аудиторію, до якої потрапляє наш сигнал. Вже півроку – це глядачі двох найбільших кабельних операторів обласного центру, ми є також у кабельних мережах райцентрів області. І це, я не говорю про покриття всього Прикрапаття цифровим сигналом, який, за підрахунками експертів, мають змогу дивитися десятки тисяч наших краян.

Чим особливе «Телебачення Карапати»? Мені видається, що «основну фішку» придумали не ми. За нас це зробило життя. Практично після кожного революційного зрушення в країні, як то Помаранчева революція чи Революція гідності, люди активно обговорювали потребу в суспільному мовнику. Було багато концепцій та різноманітних пропозицій, однак, дійшло до справи тільки в останній рік. Реформа видалася досить кардинальна і швидка, десь неузгоджена… Зрештою все це документально і нормативно відбувається в Києві. Всередині в кожного з нас – творчих та технічних працівників «Карпат» вже давно суспільне телебачення – бажання творити те, що цікаво і подобається, те що запитує суспільство. І ми це вже робимо.

Ю. НАДОЛЬСЬКИЙ, головний редактор ТВО «ТБ КАРПАТИ»

***

Рік для становлення телеканалу – це майже нічого, враховуючи, що ми стартували на голому ентузіазмі. У Івано-Франківську велика кількість телестудій, тому стати конкурентноздатним на низькому старті доволі важко. Стати суспільним: чому б ні? Щоб ним бути не номінально, а за призначенням, насправді потрібно не так багато грошей, як багато якісних ідей, нестандартних підходів, трохи більше мужності, ніж у пересічних громадян, трохи менше прагматизму, ніж в інших телеканалів. Корисною є терапія з прямими ефірами опонентів, зворотнім зв’язком з глядачами, баланс думок та позицій. Тільки так можна вирости до довіри глядача, впізнаваності стилю і формату. Ми можемо не розважати, не поспішати до ефіру з гарячим і смаженим, але не маємо права створювати паралельну реальність одного політика чи однієї політсили. Кожен вихід у ефір мав би супроводжуватись внутрішнім питанням: задля чого ці витрачені потужності, людський ресурс, ефірний час врешті решт? Уже час стимулювати прикарпатця перемикати на місцеве мовлення не тільки, щоб полаяти чиновника та дізнатися, скільки ще місяців ремонтуватимуть вулицю.

Сьогодні є запит на регіональну політику, яка формуватиметься в тому числі і у дискусії на відкритих медіамайданчиках. Суспільне мовлення не може бути сюрреалізмом, яким медіа часто постає у деяких телеформатах. Воно є самим відображенням життя: є харизма – буде емоція, є щирість – буде мотивація, є перетворення – буде нова реальність. Хочеться бути причетним до цього процесу на повну.

Олена НЕЧВІДОВА, програмний директор ТРК «Карпати»

***

Не схильний переоцінювати значення річниць, проте скажу, що вони дійсно є нагодою поставити певну позначку і оглянутися назад.

Для мене це справді був насичений рік, за який я повірив у те, що немає нічого неможливого. Потрібно лише належним чином налаштуватися на роботу і робити те, що вмієш. Якщо глянути на речі, які вдалися, то, на мою думку, маємо кілька справді непересічних для обласного рівня телевізійних проектів. Зважаючи на те, що ще рік тому ми майже всі були радіо-журналістами, то результат, який бачимо сьогодні – це цілком достойний продукт.

За себе можу сказати, що робота над випусками передачі «Карти Прикарпаття» стала для мене одкровенням. Я затятий турист і добре знаю про проблеми Карпат та передгір’я. Переконаний, що Карпати повинні були дочекатися створення нашого каналу, щоб люди дізналися про них більше.

Юрій ПРИСЯЖНЮК

***

Напевно, в жодній іншій професії людина так не відпочиває працюючи і так не виснажується відпочиваючи. Ми можемо себе назвати експертами в різних галузях, психологами та політиками і т.д. А найголовніше – телевізійні професії показові тим, що ти знайомишся з великою кількістю непересічних людей.

ОДТРК «Карпати» святкує рік і ми також маємо честь відзначити цей рік у новому і водночас професійному колективі. Родзинкою “Карпат” є те, що тут старше покоління усвідомлює, яку відповідальність несе телебачення для людей, а молодь завжди готова «йти в гори”, аби завершити сюжет чи зняти класний кадр.

Телебачення – це наша слабкість, бо ми фанати кадру, які отримують насолоду від творчої роботи.

Володимир ТАЛАЛАЄВ, головний режисер
Леся ПУШИК, режисер